Reference

Děkovný e-mail

Dobrý den,

    problémy s e-maily jsme měli už delší dobu a až vy jste nás navedl tím
správným směrem.

    Děkujeme, jsme vašimi dlužníky.

S pozdravem
     Stanislav Vostárek
     e-mail: vostarek@ebmsystem.com

Sázavan Strojírny Zruč na Sázavou

Mail server a proxy. Mail server běží na Postfixu, doručování pošty dělá Dovecot, který je současně POP3 a IMAP serverem. Webmail běží nad SSL. Antispamový systém použit MailScanner, SpamAssassin, webové rozhraní MailWatch.

Proxy server Squid řídí přístup k Internetu. Webové rozhraní Sarg usnadňuje přístup ke statistikám Squida.

Místní administrátor má možnost omezené správy serveru, především správu uživatelských účtů. Využívá se nástroj Webmin.

Firewall postavený z PC s Debian Linuxem. Plní roli paketového filtru a směrování DNAT na různé stroje uvnitř firmy.

Servery na ZŠ U Stadionu Litoměřice

Aplikační firewall - sdružuje funkce paketového filtru, DNS cahce, DHCP serveru, anitspamového a antivirového filtru (předávací mail server) a proxy serveru. Webové administrační rozhraní.

Souborový server, web, mail, zálohování - stroj "intranetového" zložení.

Kontakt: Základní škola, U Stadionu 4, Litoměřice http://www.ustadionu.cz/

Městská kulturní zařízení Litoměřice - servery, správa sítě

Firewall slouží jako paketový filtr. Poskytuje i služby DNS cache a DHCP serveru. DHCP je vázáno na MAC adresy.

Server - samba, mail, eGroupware. Samba je konfigurována se zabezpečením na úrovni uživatele. Mail server zahrnuje vše: SMTP, IMAP, antispam a antivirus s karanténou přístupnou přes webové rozhraní. eGroupware slouží především jako sdílený kalendář, kam se zapisují akce pořádané organizací.

Správa sítě - klasická péče o stanice ve třech oddělených lokacích. Klade se důraz na prevenci - 1x měsíčně profylaktická kontrola s řešením menších problémů. Ostatní na zavolání, mail, skype.

Coprosys Ústí s.r.o.

Zde jsem pracoval jako zaměstnanec od června 2007 do dubna 2008. Měl jsem na starosti několik desítek linuxových serverů zákazníků, na nichž běžel zpravidla mail server s antispamovým filtrem v různých konfiguracích, proxy server Squid a Sarg. Servery jsem instaloval i spravoval.

Rovněž jsem měl na starosti linuxové servery Coprosysu: intranet, mail server a file server (Samba, NFS). Také jsem instaloval a dohledoval hostingové servery pro web i mail.

Firmu jsem opustil po vzájemné dohodě. Spolupracujeme nadále externě.

Server a stanice Windows + Linux ZŠ Libochovice

Jeden linuxový server na kterém běží vše: Web server, e-mail servery, webmail, správa uživatelů, samba, uživatelské kvóty, antispam a antivirus... Zkrátka kompletně vše, co nabízíme.:o) Účty na serveru má zřízené nejen personál, ale i žáci. Mají tak vlastní e-mailové schránky, prostor pro data a mohou mít dokonce i osobní internetové stránky (http://zs-libo.info/~uzivatel).

Učebny WinXP, Linux - pracovní stanice jsou ve dvou učebnách. Jedna obsahuje počítače s OS MS Windows, druhá je výhradně linuxová (Ubuntu). Uživatelské účty jsou kompletně na serveru. Linuxové stanice využívají NFS/NIS, stroje s Windows Sambu jako řadič domény a cestovní profily.

Kontakt: ZŠ J.E.Purkyně, Libochovice. http://www.zs-libo.info/

Server Elvo Hlinsko s.r.o.

Server funguje v serverovně, běží na GNU Debian Linuxu a poskytuje výhradně internetové služby. Jedná se o stroj na kterém hostuje několik domén (web i e-mail).

web server
Několik domén, včetně šifrovaných přenosů přes SSL (https).
mail server
SMTP, IMAP, pop3 server. TLS i SSL přenosy. AntiSpam, AntiVirus. Virtuální domény s možností správy uživatelů a domén přes webové rozhraní. Webmail pro přístup k poště přes webové rozhraní.
MySQL
Nakonfigurováno s výchozí podporou UTF8 a českého třídění.
Subversion
Server pro správu verzí při vývoji programů.
FTP
Pro lokální uživatele a správu webu. Webové rozhraní.
další
php4 i 5, ruby on rails, SSH. Paketový filtr ("firewall").

Domácí počítače

Instalace na domácí počítače není tak běžná. Pokud je zájem, dává přednost Ubuntu Linuxu, který má Debianu hodně blízko, ale je lépe vyladěn na domácí nasazení.

Město Kadaň

Webserver s podporou PHP a MySQL. SSH pro vzdálenou správu. Paketový filtr ("firewall").

Q-product s.r.o.

učebna

Učebna je vybavena 12 počítači pro studenty, jedním počítačem ve funkci brány - NAT a jedním počítačem ve funkci data serveru. Studentské počítače mají nainstalován OS MS WindowsXP-Home a souběžně Linux (Debian Testing). Při startu je tak možno vybrat, který OS bude zaveden.

Datový server udržuje uživatelské účty a uživatelská data pro linuxové pracovní stanice (využito NIS a NFS). Dále tu jsou sdílení pro MS Windows stanice, kam je možno ukládat např. zálohy dat, je tu sdílená grafika a další centrálně ukládaná data.

Klíčovou funkci pak tento server hraje jako tiskový server - zvláště pro stanice s WinXP-Home. Tato verze Windows totiž umožňuje maximálně 10 připojení k jednomu sdílenému prostředku (a zde je 12 strojů). Nebylo proto možné mít tiskárnu připojenou u windowsí pracovní stanice. Připojením tiskárny k data serveru s Linuxem toto omezení padlo (Linux si připojení nepočítá, že:).

server

Server provozuje internetové stránky firmy, e-maily včetně webmailu. Podstatná zde byla instalace Samby, díky níž je možno provozovat databázi windowsího ekonomického systému MoneyS3 z tohoto linuxového(!) serveru. Rovněž uživatelská sdílení zde byla dobrým cvičením v oboru nastavování vlastnictví a přístupových práv (nakonec se to obešlo bez ACL;).

V současnosti již spolupráce neprobíhá - firma přešla na hosting.

Kontakt: Q-product s.r.o., Fügnerova 4, Litoměřice. http://www.q-product.cz/

Výroba webových stránek

Technické služby města Litoměřice

Náhled webu Technické služby města Litoměřice

Mateřská škola Litoměřice

Výroba sady webů školek v Litoměřicích sdružených v příspěvkové organizaci města.

Náhled webu Školky Litoměřice Litoměřice Náhled webu Školky Litoměřice Litoměřice, Ladova 1 Náhled webu Školky Litoměřice Litoměřice, Ladova 431 Náhled webu Školky Litoměřice Litoměřice, Masarykova